AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kaya: ‘Birbirinizin Deneyimlerinden Faydalanın’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Erol Kaya,  AK Parti Yerel Yönetimler 3. Bölge İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu.

Birbirinizin deneyimlerinden faydalanın

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı  Erol Kaya da toplantıda,  Türkiye’de çok güzel işler yapan belediye başkanları bulunduğunu hatırlatarak, herkesin böylelikle birbirinden istifade etmesini istediklerini anlattı.

Kaya, “Birbirinizin deneyimlerinden faydalanın. Belediye başkanlığı, kurum yönetmek değildir. Siz orada olmasanız da orada biri bu işi görür. Biz belediye başkanlarını şehrin yöneticileri olarak görüyoruz. Belediye başkanlarının bakışı, bu nedenle değişmelidir. Biz bunu istiyoruz.” değerlendirmesinde bulundu.

Yerel yönetimlerin bakış açılarını mutlaka değiştirmeleri gerektiğini aktaran Kaya, yüklerinin ve sorumluluklarının ağır olduğuna işaret ederek, “Bir gencin uyuşturucuya başlamasının sorumluluğu da yerel yöneticilerin omuzlarındadır. Bir genç uyuşturucuya alışıyorsa bu hesap bizden sorulacak. Bir aile boşanıyorsa, bunun ayrılmasının hesabı bize sorulacak. Bir çocuğu iyi eğitemiyorsak, bunun hesabı bize sorulacak.” diye konuştu.

Kaya,  Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ile klasik belediye başkanlığının dışına çıkıldığını anımsatarak, yerel yöneticilerden tüm sorunları sorgulamalarını ve bu sorunlara sahip çıkmalarını istedi.