“AK Parti bu milletin öz güvenini artırdı”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, AK Parti’nin milletin öz güvenini artırdığını belirterek, “Eskiden ‘yapamayız’ dediğimiz her şeyin yapıldığını görüyoruz.” dedi.

Kaya, Çankırı Belediyesi tarafından 2 vagon ve bir lokomotif kullanılarak yapıldıktan sonra Kütüphaneler Haftası’nda açılışı gerçekleştirilen “Tren Kütüphane”yi gezdi.

Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Kaya, Çankırı Belediyesi tarafından yapılan uçak ve tren kütüphanelerinin çocuklar açısından çok önemli olduğunu söyledi.

Öğrencilerin hayal gücünü geliştirmesi açısından bu ve benzeri çalışmaların yapılması gerektiğini vurgulayan Kaya, “Sayın Belediye Başkanı’mızı çalışmalarından dolayı tebrik ediyorum. Tren kütüphane, çocuklarımızın sadece kitap okumaları değil, hayal güçlerini geliştirmeleri açısından çok hoş bir çalışma. Temennimiz öğretmenlerimiz tarafından çocuklarımızın buralara sık sık getirilip gezdirilmesi. Bu sayede okuma alışkanlığını kazanmalarının sağlaması.” değerlendirmesinde bulundu.

AK Parti’nin milletin öz güvenini artırdığına dikkati çeken Kaya, “AK Parti bu millete ne verdi’ sorusuna ben tek bir cümle ile şöyle cevap veriyorum. AK Parti bu milletin öz güvenini artırdı. Eskiden ‘yapamayız’ dediğimiz her şeyin yapıldığını görüyoruz.” diye konuştu.

Belediye Başkanı İrfan Dinç ise Kaya’ya tren kütüphane hakkında bilgi verdi.

Çankırı’da okullara her yıl çeşitli projeler yaparak destek verdiklerini bildiren Dinç, “Çocuklarımızın okuması, kendilerini geliştirmesi bizim için çok önemli. O nedenle okullarımıza projeler yapıyoruz. Bu çalışmalarda onlardan biri.” dedi.